GYVENTOJAMS

Ekoterra superka įvairias metalo ir automobilių laužo, elektros ir elektroninės įrangos, akumuliatorių rūšis. Atsiskaitome už superkamą metalo laužą iš karto po metalo priėmimo. Atsiskaitymo būdai – grynieji pinigai arba banko pavedimas į Jūsų nurodytą sąskaitą. Visų superkamų atliekų rūšių galiojančius įkainius galite rasti mūsų tinklapiuose www.metalukainos.lt ir lauzosupirkimas.lt.

Dėl GPM parduodant metalų laužą:

Seimas 2013 m. gruodžio 12 d. priėmė įstatymą Nr. XII-663, pakeičiantį Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą (GPMĮ), pakeisdamas nuostatas dėl GPM tarifų taikymo, prekiaujant netauriųjų metalų laužu.

Įtvirtinta, kad GPM 5 proc. tarifas taikomas pajamoms, gautoms pardavus ar kitaip nuosavybėn perleidus netauriųjų metalų laužą. Panaikinta ir galimybė kreiptis dėl GPM perskaičiavimo (apskaičiavimo iš gautų pajamų atėmus numatytas išlaidas), pardavus netauriųjų metalų laužą.

Pakeitimas taikomas apskaičiuojant ir deklaruojant 2014 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=462516&p_tr2=2

Dėl pajamų deklaravimo parduodant  akumuliatorius bei elektros ir elektroninę įrangą:

Pagal 2002 m. liepos 2 d. LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymą Nr. IX-1007 (Aktuali redakcija nuo 2012.01.01 ) 22 str., pajamos gautos iš parduotų akumuliatorių bei elektros ir elektroninės įrangos yra priskiriamos B klasės pajamoms, GPM 15 proc. neatskaičiuojamas. Tačiau jeigu vieno pardavimo metu fizinis asmuo parduoda akumuliatorių ar elektros įrangos už sumą viršijančią 200 Lt, tuomet pajamos privalo būti deklaruojamos. Jeigu parduodamo turto suma nesiekia 200 Lt,  deklaruoti pajamų nereikia.

DRAUDŽIAMŲ SUPIRKTI NETAURIŲJŲ METALŲ LAUŽO IR ATLIEKŲ SĄRAŠAS

Atkreipkite dėmesį, kad yra LR ŪKIO MINISTRO Į S A K Y M A S Nr.4-1081(2012-11-09 ) (nuoroda žemiau) ribojantis netauriųjų metalų laužo ir atliekų supirkimą:

Draudžiama yra supirkti  iš fizinių ir juridinių asmenų įmonių iškabas,  kanalizacijos, vandentiekio, dujotiekio ir kt. trasų šulinių dangčius ir žiedus,  lietas šiukšlių dėžes, vamzdžius ir šilumos tinklų armatūrą, kurių skersmuo didesnis kaip 50 mm,  kelių statinių įrangą ir kt. pagal įsakymą, jeigu tie asmenys NEPATEIKIA dokumentų, įrodančių, kad daiktai priklauso jiems nuosavybės teise.

Elektros ir ryšių ūkio įrangą (tiksliau žiūrėkite įsakyme) galima supirkti tik iš juridinių asmenų, kurių ūkinėje veikloje susidaro šie daiktai, ir jeigu jie pateikia dokumentus, įrodančius, kad daiktai priklauso jiems nuosavybės teise.

Motorines transporto priemones bei priekabas galima supirkti iš fizinių ir juridinių asmenų, jeigu jie pateikia dokumentus, įrodančius, kad daiktai priklauso jiems nuosavybės teise.

Elektros ir elektroninės įrangos sudedamąsias metalines dalis ir metalinius komplektavimo gaminius galima supirkti tik iš juridinių ir individualia veikla besiverčiančių fizinių asmenų, kurių ūkinėje veikloje susidaro šios dalys ir komplektavimo gaminiai, jeigu šie asmenys pateikia dokumentus, įrodančius šių dalių ir komplektavimo gaminių susidarymą jų vykdomoje ūkinėje veikloje.

Plačiau skaitykite: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=437197&p_query=&...

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.